Časté otázky

Jsou vaše brýle stejně kvalitní jako v běžné oční optice?


Ano, samozřejmě. My jsme „běžná“ oční optika, která má kamennou provozovnu, veškeré potřebné vybavení, moderní stroje. Jsme rodinná oční optika s dlouholetou tradicí a praxí, máme obrovské množství spokojených zákazníků, kteří se k nám již dlouhá léta vracejí.

Internetový portál jsme spustili jako službu pro 21. století, jelikož jsme našim zákazníkům chtěli nabídnout nadstandardní možnosti, chtěli jsme jít s dobou. Díky němu si mohou nejen naši stávající zákazníci vyzkoušet brýle v pohodlí domova, poradit se při výběru s rodinou nebo přáteli, ale také můžeme naše služby nabídnout dalším potenciálním zákazníkům, kteří jsou třeba z druhého konce republiky.

Internetovým zákazníkům poskytujeme stejnou péči, jako těm v kamenné oční optice, nabízíme jim stejně kvalitní produkty i služby.

Věříme, že i vy se stanete naším spokojeným zákazníkem, který se k nám bude rád vracet.
 

Budou mi objednané brýle sedět? Co když neodhadnu velikost?


Veškeré dioptrické brýle vám napřed zašleme bez skel na vyzkoušení, následně je u vás vyzvedneme a zabrousíme do nich skla podle vašich požadavků.

Můžete si tak objednat několik brýlí pro porovnání a teprve doma se v klidu rozhodnout, které si nakonec zvolíte.

Pokud vám ani jedny nebudou sedět, můžete nám je vrátit všechny a objednávka se ruší. Nic tak neriskujete, nekupujete zajíce v pytli.

Uhrazenou zálohu v plné výši dostanete zpět, nebude vás to stát ani korunu.
 

Proč neuvádíte doporučenou/běžnou cenu a výši slevy?


Protože žádná běžná ani doporučená cena neexistuje. Je pravda, že většina internetových prodejců tyto hodnoty uvádí, ovšem jedná se o čísla vycucaná z prstu.

V praxi si každá oční optika stanovuje ceny podle vlastního uvážení a rozdíly mezi jednotlivými optikami jsou obrovské, takže pojem „běžná cena v oční optice“ je holý nesmysl.

Naše ceny jsou příjemné samy o sobě, nepotřebují žádné fiktivní slevy, proto uvádíme slevy pouze u produktů, u kterých jsme skutečně snížili cenu.
 

Mohu si u vás brýle osobně vyzkoušet, případně vyzvednout?


Ano, kromě internetového portálu provozujeme i kamennou oční optiku, kam můžete kdykoliv přijít a brýle si prohlédnou a vyzkoušet.

Pokud chcete mít jistotu, že konkrétní brýle budou v oční optice dostupné, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky a my vám je připravíme.
 

Mohu u vás uplatnit předpis od lékaře?


Ano, můžete. Stačí přiložit řádně vyplněný a podepsaný předpis do zásilky k brýlím, které máte doma na vyzkoušení, případně nám jej doručit jiným způsobem - například zaslat poštou. Následně vám příslušnou částku odečteme z ceny objednávky, případně vrátíme na váš účet.

Hodnota předpisu závisí na předepsaných dioptriích a dále na tom, jaké nároky lékař v předpisu uvede.
 

Za jak dlouho brýle dostanu?


Pokud jsou skladem, odesíláme je v den objednání, případně následující pracovní den.

Dioptrické brýle vám napřed pošleme bez skel na vyzkoušení, následně si je vyzvedneme, zabrousíme do nich skla a hotové vám je doručíme. Záleží tedy na tom, jak dlouho máte brýle doma na vyzkoušení a jaká skla požadujete.

Proces zábrusu skel trvá zpravidla 1-2 dny u běžných čirých skel, v případě individuálních požadavků (povrchové úpravy, barvení atd.) může být tato doba delší, cca 5-14 dní.
 

Musím platit brýle, které si objednám na vyzkoušení?


Rádi bychom vám zasílali brýle na vyzkoušení bez jakékoliv platby, ovšem ne všichni zákazníci jsou tak poctiví jako vy.

Aby nebyla částka v případě objednání několika brýlí příliš vysoká, účtuje pouze zálohu ve výši 60% ze základní ceny brýlí, tedy bez příplatků za skla.

Věříme, že tento kompromis vám umožní objednat si několik brýlí na vyzkoušení a nás ochrání od nepoctivých zákazníků.

Jakmile budou brýle zhotoveny (případně vráceny), provedeme vyúčtování vaší objednávky a pokud vám vznikne přeplatek, samozřejmě ho obratem poukážeme na váš účet.
 

Kolik brýlí si mohu objednat na vyzkoušení?


To záleží čistě na vás. Nejčastěji to bývá 3-5 brýlí, ale pokud se rozhodujete mezi deseti, můžete si jich objednat všech deset.
© 2016 J. A. optik - Naše brýle vám sednou...
Moonlake Web Services, s.r.o.